Erasmus dny 87-89: HackUPC

Poslechnout Robertovo doporučení a přihlásit se na místní obrovský studentský hackaton považuju za jedno z nejlepších rozhodnutí našeho pobytu. To, že je manták buď Roberto, nebo já, nebo spolu prostě fakt neumíme komunikovat, a tak nepochopil, že tam fakt jdeme, jinak by se přihlásil taky, nechme pro jednou stranou.

Oliver, Eliška a my

Abych to nějak uvedla pro neznalé, hackaton je hackovací maraton. To znamená, že se nějaké velké množství týmů hackerů, programátorů a jiných podobných stvoření sejde na nějakém místě a snaží se za určitý čas (na to, že máte něco pořádného vytvořit, dost krátký, na to, že při tom skoro nespíte, dost dlouhý, například víkend) vyrobit něco užitečného.

Čtěte více

Erasmus dny 17-24: Jupí, škola

Je to tak, po týdnu jsme se vymanili z izolace a můžeme konečně do školy. (A v jednom případě jsme se zvládli připojit i online už minulý pátek.)

Máme 6 předmětů, všechny podle názvů a anotací vypadaly dost zajímavě a musím říct, že jsem se tento semestr do školy těšila, protože všechno je nové a zajímavé.

Souhrnná pozorování:

  • Zkouška tu není vůbec populární metodou evaluace. Vypadá to, že nějakou klasickou zkoušku budeme mít jen asi ve dvou (?) předmětech, kde ale bude tvořit jen poloviční nebo menší část hodnocení. Jinak jsou tu různé projekty, prezentace, často týmové. Během semestru to asi bude peklo, místo zkouškovýho můžeme cestovat.
  • Minimálně na MAI oboru, kde máme většinu předmětů, se jede spíš po praktickém využití věcí, než nějakém důkladném matematickém vystavění principů. Oproti MUNI je to změna, jsem ráda, že si vyzkouším obojí.
  • Nikoho tu nezajímají typy objektů a občas divně znásilňují notaci všeho.
  • V důsledku se jede fakt hodně rychle, ale asi si to nemusíme všechno pamatovat.
  • Škola už se pro mě dostala do stejně divné kategorie jako zážitkové akce a místo abych se na to dívala jako student, dívám se jako učitel na hospitaci a analyzuju výuku, místo abych se soustředila na obsah. Trochu ach jo.
  • Některé předměty mají tříhodinové bloky (naštěstí s jednou až dvěma přestávkama) a je to dost záhul.

Čtěte více