Erasmus dny 465-470: Výlet zpět

Hned po HackUPC 2022 jsme se rozhodli, že se o rok později na tutéž akci chceme vrátit, děj se co děj. Nevím, nakolik nám někdo tehdy fakt věřil, že se to stane, ale já s tím docela počítala. Jednak kvůli tomu, jak jsme loni vymňoukli domluvu a potřebovala jsem to napravit, druhak proto, že odjet a už se nikdy nevrátit znělo tak strašně fatálně, že to rozhodně nemohla být pravda. A hackaton, tři dny jídla a ubytování zdarma a ještě příspěvek na letenky, to se sakra neodmítá.

Takový nostalgický místo na pláži, kde jsme v den 145 ve čtyři ráno řešili čínskou poezii a evropské vztahy.

V červnu jsem odjížděla s tím, že se nejspíš vrátím i dřív. Nestalo se, ale tohle datum byla záloha, která prostě platila. Vrátit jsem se potřebovala. Ale zároveň ta představa zněla dost děsivě. Co když to vůbec nebude takový, jako si to celý rok pěstuju ve svojí mysli? Co když si všechno pamatuju úplně blbě? Co když nás Rob nebude chtít vidět? Co když Summer už nebude v Barceloně/ve Španělsku/v Evropě? Ale nezbývalo, než to zkusit. S pomocí ChatGPT navázat vhodné mezilidské interakce, přihlásit se, koupit letenky a doufat, že to bude dobrý, a ideálně že mě to i vyléčí z nekonečného stesku.

Čtěte více

Erasmus dny 87-89: HackUPC

Poslechnout Robertovo doporučení a přihlásit se na místní obrovský studentský hackaton považuju za jedno z nejlepších rozhodnutí našeho pobytu. To, že je manták buď Roberto, nebo já, nebo spolu prostě fakt neumíme komunikovat, a tak nepochopil, že tam fakt jdeme, jinak by se přihlásil taky, nechme pro jednou stranou.

Oliver, Eliška a my

Abych to nějak uvedla pro neznalé, hackaton je hackovací maraton. To znamená, že se nějaké velké množství týmů hackerů, programátorů a jiných podobných stvoření sejde na nějakém místě a snaží se za určitý čas (na to, že máte něco pořádného vytvořit, dost krátký, na to, že při tom skoro nespíte, dost dlouhý, například víkend) vyrobit něco užitečného.

Čtěte více