Práce

Zajímalo by mě, jestli je tohle subjektivní názor. Jestli jsou takhle zmatení všichni informatici a jiné obory ne. Mě prostě připadá, že když se vyučíte cukrářem, budete do dortu ve škole sypat mouku a v práci taky. Když budete studovat medicínu, tak se budete spoustu let dívat na obrázky lidí, co mají srdce v hrudním koši, a potom budete operovat lidi, kteří sice budou živí, ale pravděpodobně budou mít srdce v hrudním koši.

Ale já se cítím, jak kdybych si doteď celý život plácala bábovičky (a ke konci už se ani nerozpadaly) a hrála si s panenkama na doktorku (a ke konci jim ani neutrhávala nožičky. A teď mám najednou upéct dort do cukrárny a zachránit život.

 1. Laman napsal:

  jo, je to tak. asi protože je v programování fakt hodně věcí, co by ses měla naučit, a přitom není kriticky nutné umět je všechny předem.

  taky se říká, že školní látka jen volně souvisí s praxí a spousta jí je čistá neužitečná teorie. to je taky pravda (asi ve všech oborech). bohužel některé ty nepotřebné části mi připadají zábavnější než reálná aplikace.

  a co v práci děláš? rozveď :)

  • Programuju Knot DNS v CZ.NICu. Respektive zatím čtu existující kód a nemám tušení, odkud začít. Bylo mi doporučeno, že od najití IDE, kde se v tom alespoň trochu vyznám, pak jsem šla radši dom.

   S tou praxí a teorií je mi to celkem jasné, dnes se mě ptala teta, když jsem se jí snažila vysvětlit, co dělám, jestli to není nuda. Většina smysluplných věcí je dost nuda, tohle je ale celkem příjemná nuda.

Napsat komentář