Ovšem

Tak.

Vlastně se mi život poslední dobou děsně líbí i přesto, že prostřední část úžasné první věty už neplatí. Začala zimní část roku, smutné.

Ale je hrozně podzimní podzim a to se mi líbí. Taková náhrada za to, že nebylo jaro, alespoň něco má fakt atmošku. Chtělo by to pořádnej foťák, ale Václav byl prozatím odsunut do pozadí.

Podle svých spolužáků nemám chodit na obědy a šetřit, když k tomu mám možnost. Jsou nezodpovědní. A hubená jsem prý proto, že chodím ve škole moc do schodů, takže si mám vyjednat, že musím ze zdravotních důvodů jezdit výtahem. To jest myšlenka dne.

Zítra jedu do školy na koloběžce a hrozně se na to těším. Určitě přitom zas zhubnu, co se dá dělat. A ještě spíš zmrznu. Ale stejně jsem to chtěla udělat už několik let. A teď je asi čas činů, jak tak na sebe koukám. Neslíblila jsem vám někdy něco do vzdálené budocnosti? Teď byste měli možnost.

Nevím, co s těma komentářema. Disqus by si za to, jak je protivnej zasloužil hejt. A nebýt používanej. Ale já ho zároveň asi trochu miluju. A vy se taky nedohodnete. Je to kluci proti holkám. Ajťáci proti v tomhle docela normálním lidem. A já jsem příliš nevyhraněná, než abych se k někomu přidala. Ach jo.

Chtělo by to volby. Volby jsou taky strašná a rozhodovací věc. Asi by člověk neměl nechat Joe, aby za něho chodila volit, ani k těm studentskejm. Ale ani by neměl volit podle generátoru náhodných čísel. A vlastně by neměl volit nikoho, protože všichni jsou strašně špatní. Ale neměl by nevolit. Je to moc složitý.

Jo, a ještě mě nemá rádo feedly. Jakože můj blog. Odmítá ho vyhledávat ve svojí databázi, jen komentáře. A přitom odkaz v menu je normálně funkční a přes něj se to začít odebírat dá. Vůbec nevím, co a kdy jsem mu udělala, protože jsem se v tom feedu hrabala několikrát, ale vrátila jsem to všechno pak do původního stavu. Prostě je to divný.

Ale všimněte si, že vzhled už je konečně udělám správně, což se projevuje třeba tím, že levá zebra nemá zraněný čumák. Ať žiju, jsem šikovná.

Nemluvím teď o ničem jiném než o blogu, ale každýho to buď nebaví, nebo to nechápe, nebo si myslí, že to nechápe a proto se nesnaží to pochopit, nebo tomu rozumí až moc, takže se pak cítím neschopně. A nebo si o něm já myslím něco z výše zmíněných. A stejně mi to nebrání nemluvit o ničem jiném. Za chvilku už tady ale nebude co řešit a já nebudu mít o čem mluvit. To jsou smutné vyhlídky.

A teď si uvědomuju, že jsem už zase zapomněla večeřet.

 1. Venduleee napsal:

  Hmm… Disqus mi vadí jenom kvůli tomu komentování z mobilu (protože by se mi to zrovna teď docela šiklo), barevnost přežiju. Jestli ten výchozí způsob mobilní komentáře zvládá, tak bych jej preferovala kvůli tomu. (A to nastavení vzhledu náhodou taky nezní vůbec špatně…)
  Ale zase chápu, že pro ty, co Disqus používají ještě jinde, je to praktický.

  S feedlym jsem si předevčírem nakonec poradila, ale trochu mě to taky naštvalo.

  Volby jsem nakonec nechala plavat, ale neměla jsem z toho dobrej pocit a slíbila jsem si, že to bylo naposled.

  No jo, máš to fakt hezký. Tak hezký, až mě to provokuje, abych otevřela svoje zapomenuté CMS od nedodělanýho výtvarnýho webu.

  • Takže už od předvčerejška? Ono je asi jedno, kdy jsem to rozbila, ale v úterý dopoledne to určitě ještě fungovalo normálně

   Jestli budu dál inspirovat lidi k dokončování nebo obnovování projektů, tak mě to jen a jen těší.

 2. Nevím, jestli to bylo včera, nebo předvčera, spíš předvčera, ale vím, že se s Tebou Feedly nějak nekamarádilo. Bralo to, tuším, jen fitli.cz/blog/rss/ a ten blogpost se mi tam zobrazil asi s hodinovým zpožděním. Chtěl jsem Ti to napsal, ale pak jsem na to zapomněl.

  K mobilnímu komentování. Nevím jak ostatním, ale mně funguje Disqus na telefonu úplně v pohodě. V defaultním prohlížeči (Android 4.1) i v mobilním Firefoxu.

  Jo a výtahem jezdím s paní dějepisářkou, ale že bych po tom přibíral, to se opravdu říct nedá. To už spíše hubnu z toho stresujícího trapného ticha.

  • No, ve čtvrtek ráno jsme se v tom hrabali a najednou jsme zjistili, že to bere přes vyhledávání jen atom a nic jinýho, ale jako ten odkaz to funguje.

   A teď jsem to zkusila a hledá mi to normálně. Prostě se to vzpamatovalo. Je to divný. Ale celkem se mi ulevilo.

   Výtahem s paní dějepisářkou? Proč probohy? Myslím, že bych měla problém být v jednom výtahu se kterýmkoliv pedagogem, ale z tohohle bych fakt zhubla asi dost extrémně.

  • Jop, moje telofonní krabička na sebe označení chytrý telefon hužel vztáhnout nemůže.

   Tak jo, Fitli, nech tu Disqus.
   Dokud nějak nepohnu s tím BIOSem, moje komentovací doba je 7 – 8 h, 19 – 21 h ve všední dny; 9 – 11 h, 19 – 21 h o víkendech.

  • Jop, moje telofonní krabička na sebe označení chytrý telefon hužel vztáhnout nemůže.

   Tak jo, Fitli, nech tu Disqus.
   Dokud nějak nepohnu s tím BIOSem, moje komentovací doba je 7 – 8 h, 19 – 21 h ve všední dny; 9 – 11 h, 19 – 21 h o víkendech.
   (Perkele, ono to nezvládá průhlednost obrázku…)

    • Stejně je to zrádcovství, ono to ty obrázky děsně mrví. Barvu ideálního pozadí budem asi vychytávat dlouho. (Tamto byl pokus přímo s nabranou barvou tvýho pozadí z printscreenu a vypadá to jak oranžová.)

     • To moje je nabraný přímo z originálního obrázku pozadí z blogu, ale tam bylo krytí 51 % a teď je jen 50… Ale stejně je to hnusný ještě víc, to bude tím, že z toho disqus dělá JPEG, ne nadarmo jsem ho loni tak nenáviděla.

  • Já si to myslím taky. A na pondělí jsem si ho zas zapomněla objednat, ach jo.

   Jo, vypadá, díky. Dejte si to do prohlížeče všichni, ať se nemusím stydět.

   No, právě a přesně proto, cpe se mi tam samo a zatím jsem byla líná s tím něco udělat. Ale tak jo.

Napsat komentář