Nazdar

Život je fajn, protože mám .CZ doménu, v kašně je spousta vody a slunko při cestě ze školy divoce svítí nízko nad obzorem.

To bychom měli skvostnou první větu, kterou jsem si dneska vymyslela. Teda, původně myslím zněla líp.

 

Pokud jste lidé časů budoucích a hledáte můj nejstarší článek, nebo něco, kde byste se o mě dozvěděli nějaké základní informace, tak tady to není, to musíte jinam, sem.

To bychom taky měli.

 

V sobotu asi v deset večer jsem se (díky Davidovi, díky Ti mnohokrát) rozhodla, že chci pořádný blog. Nebo alespoň pořádnější blog, prostě tenhle.

Říkala jsem si, že  si to tady pomalinku dopiluju do dokonalosti, každé druhé odpoledne na tom trošku zapracuju a mohla bych se přestěhovat na narozeniny blogu, někdy za měsíc a půl.

Jenže to bych nebyla já, že.

Dopadlo to tak, že jsem od té doby moc nespala ještě míň jedla, rvala se s nastavením a metodou pokus-omyl docílila toho, co tady teď mám. A samozřejmě jsem si musela rovnou registrovat tu doménu, aby to náhodou neudělal někdo jiný. Taky jsem nevydržela mlčet. Musela jsem se pochlubit všem čtenářům, které jsem včera a dneska potkala, a taky spoustě lidí, kteří o existenci nějakého blogu spíš tuší než ví, ale prostě jsem se nedokázala udržet. Takže čekat do listopadu by byla prostě kravina.

Jasně, mohla bych počkat alespoň dokud to tady nebude vypadat úplně tak, jak si představuju, ale ne. Stejně to jsou drobnosti. Stejně jenom používání ukáže, co tady je a není potřeba.

Mám jen otázku ohledně komentářů, v čem budete komentovat nejvíc a nejraději? Líbí se mi Disqus, ale výchozí komentáře WordPressu taky nejsou špatný a jsou anonymnější. A taky se jim dá nastavovat vzhled, za to mají plus. Hmuch.

Ještě bych měla investovat do nějakého lepšího a bezreklamového hostingu, což asi bude muset být stejně Endora Plus, protože stěhovat to někam znova se mi nechce, čekání na přesměrování DNS bylo celkem ZLO, nedočkavá já. Ale zatím mi stačí koupená doména, budete si muset chvilku počkat, než zase budu mít nepřekonatelnou touhu utrácet.

No nic.

Přepište odkazy a přidejte feedy do RSS čteček, tohle je revoluce.

Mám prohozená slova v adrese, text automaticky v bloku a průhledné odkazující obrázky v menu (při jejichž nastavování jsem nejspíš přišla na to, proč mi to na blog.cz nefungovalo a že by to fungovat asi mohlo, ale zkoušet už to nebudu, protože bych se hanbou propadla.) Uííí!

 1. Dnešní den mne opravdu překvapil. Víc než bych čekal.
  V němčině se mi mluvilo kupodivu relativně dobře, matika odpadla.
  Přijdu domů. Na záchodě si procházím Google+ (moje oblíbená činnost). A co nevidím. Play Music dorazil do Česka.
  Poslouchajíce nově zakoupené Get Lucky kontroluji Ask.fm. Žádná nová odpověď. Vzpomínám na Tvůj blog a novou doménu. Píši do adresního řádku „fitli“, abych se podíval jak pokračuje práce na „pořádném blogu“. Nějakým nedopatřením se dostávám na fitli.blog.cz. Všímám si nového článku. Po přečtení nadpisu mi dochází, co to právě za slavnostní chvíli.
  Rychle čtu obsah článku. Vidím tři odkazy z nich jeden je větší než ostatní. Zprvu ho čtu jako „fitli.blog.cz“ a povídám si pro sebe, co je to za blbost. Když ho čtu potřetí, čtu správně. Divím se, proč tři odkazy na tu stejnou věc, ale to jde stranou. Zběsile klikám na největším odkaz.
  Je to pravda! Scrolluji dolů. V duchu chválím volbu pozdravu. První věta opravdu zajímavá. Po přečtení svého jména se cítím hrdě. Hledám reklamu, potom si všímám kontextové reklamy. Fakt hnus. Alespoň prozatím by to chtělo nějak odlišit Tvoje odkazy a reklamu (pokud to tedy není v rozporu s podmínkami), třeba přidávat k Tvým odkazům speciální třídu a té dá trochu jinou barvu.
  V komentářích jsem určitě pro Disqus. Sice ti to možná bude trochu kazit design, ale jsou prostě lepší. Vlastní komentáře se dají upravovat, pokud jsi přihlášen, nemusíš vyplňovat svoje údaje a mnoho další maličkostí. K té anonymitě, pokud bych chtěl čistě náhodou napsat na Disqus anonymní komentář, tak, pokud to povolíš, se dají psát anonymní komentáře, kde po tobě chtějí jen username a mail, který si můžeš samozřejmě vymyslet. Takže tak.
  Jaké průhledné obrázky myslíš jsem pochopil až po deseti minutách.
  Feed do Feedly jsem si přidal, ale bylo by dobré si zapnout permalinky (WP-admin > Settings > Permalinks), které ti potom dovolí používat blog.fitli.cz/feed/. Aktuálně mám ve čtečce http://blog.fitli.cz/?feed=rss2, což vypadá divně a postrádá třeba název blogu.
  Obdivuji Tě, že jsi si za tak krátkou dobu udělala blog se stejným vzhledem jako předtím. A kompletně jsi předělala TwentyTen na úplně něco jiného. Hezčího.
  +1 za Plus One tlačítko.
  Jo, pod archiv se ti zatoulal nějaký přebytečný tag pro uzavření komentáře.
  Tak, abych to konečně nějak zakončil.
  Přeji Ti hodně čtenářů, chuť do psaní a prostě všechno nejlepší!

 2. Venduleee napsal:

  Tak jó. Nevím, co k tomu chci vlastně napsat. (*zubítko*, a další zubítko kvůli zubítku psanou formou)
  Vypadá to hezky. A má to mnohé klady. A taky máš můj obdiv za takový velký pohnutí vpřed ve snu o pořádným blogu.
  Ale mám tu pár ale. :-D
  Distancuješ se od komunity blogu.cz.
  Komentování… je trochu divný…
  Můj nebohý mobil se s tím nekamarádí úplně tak, jak bych si představovala.

  Ale… stejně se mi to prostě hrozně líbí. Jen tak dál.

  • Komunita na blog.cz už není co bývala, na TT jsem nic nenapsala už pěkně dlouho, bez TT blogu už to ani nemělo moc cenu, zrušil se výpis všech článků na titulce, nějakou dobu už mě absolutně nebaví číst srdce blogu a tak. Mám pár svých oblíbenců, kam chodím a chodit budu, občas najdu i něco dalšího, ale je mi asi jedno, kde jsou oni i kde jsem já.
   Komentování… je dost divný, 37in superchytrý a superzávislácký mobil se s ním taky nekamarádí, nebo za to možná může školní wi-fi, ale načítá se to sto let. A z bílého písma je mi taky nevolno. Takže sem možná vrátím to výchozí, jako má například Triumvirát, ať si ti dva, kteří mě přemluvili na Disqus, říkají, co chtějí.

   Bylo to hodně rychlé rozhodnutí a přesunutí, no uvidíme.

    • A neexistuje, strávili jsme nad tím se Štěpánem dnešní volnou dvojhodinovku informatiky. Smůla. Jestli to dokážeš, máš zlatýho bludišťáka.

     • Taky jsem se o to asi hodinu pokoušel se stejným výsledkem. Bohužel. Nechápu, jak to dělají že to nejde změnit. A už vůbec nechápu, proč nenabízejí někde v nastavení možnost barvy fontu.

     • No to teda ne, neříkej, že Drupalem změníš barvu textu v cizím iframu. To bych musela mít prostě nějakej jinej systém komentářů.

      Drupal jsem si tady zkoušela rozbalit taky, ale WP nakonec vyhrál.

Napsat komentář