Autoportréty

Mé oblíbené výtvarné dílo… no, asi ze všeho, co jsem kdy v životě stvořila. Má to fajnový poměr práce a myšlenky. Cyklus sedmi autoportrétů — základu a šesti nějak dotvořených tak, aby to ve výsledku vystihovalo celou mě, bez ohledu na to, jestli mi to je vůbec podobné. Representovalo to jako jedno z mála naši ZUŠku na nějaké šílené výstavě ve Vaňkovce, kterou jsem neviděla. A tak.

Náhledy jsou klikací.Možná by to tu chtělo nějaké chápu/nechápu. Všechny bych zvládla docela okecat. Ale myslím, že jsou lepší bez toho. Tohle jsem já.

 1. A líbí se mi.
  Mám strach, že bych tě úplně nepoznala, ale to jsem asi zmlsaná od Šílené Vendulély :)
  Ale líbí se mi.
  A trochu se mračíš.
  Ale líbí se mi.

  • To nejde se nemračit, když se na sebe díváš tak dlouho a vůbec se ti to nepodobá a máš se už plný zuby :D.
   A nevím, jak moc jsem si podobná… protože se na sebe zrovna moc nedívám.

 2. Mně přišlo vždycky strašně depresivní, když jsem kreslila autoportrét a musela se na sebe dívat dvě hodiny. Juchů, duhový vlasy a kvadratická rovnice. Zajímalo by mě, jak bys mě nakreslila…

  • Mě taky. Třeba někdy. Sakrá, škoda, že v Jedovnicích nebyla Bára, to pak vždycky vnikají nějaký vzájemně kreslicí kolečka, ale mě samotnou to nikdy nenapadne.

 3. To. je. boží.
  Já bych tě poznala, jsi si hodně podobná. Jestli něco, tak si děláš širší krk a baculatější obličej. Ale jak říkám, je to boží. Hrozně se mi líbí hra šesti i dost vydařený základ.
  Tak mě napadá, že bych tě chtěla někdy nakreslit.

  • Já tebe taky. Jen by mi vadilo, že by mi to oproti tobě vůbec nešlo.
   Krk mě nenapadl, i když máš asi pravdu. A o obličeji vím, mám obecně vždycky problém se zavíráním obličejů do hlav, ach jo.

 4. Je to super! Na výstavě jsem tě poznala na první pohled :-) ani se nemůžu rozhodnout, který se mi líbí nejvíc. mám pocit, že tě to opravdu vystihuje, tak jak tě znám (většina, ty ostatní jsou možná tvé stránky, které neznám ;-) ). Myšlenkou se mi asi nejvíc líbí matematika, provedením zebra. A ten zelenohnědý je zajímavá technika … safra, fakt se mi líbí všechny :-)

Napsat komentář